Ersin Salman

4 Şubat 1941 tarihinde dünyaya gözlerini açmış ünlü bir şairdir. Daha çok edebi yönüyle tanınan ünlü kişi Ankara iktisadi ve ticari ilimler akademisinde öğrenim görmüştür. Burada olan eğitimini tamamladıktan sonra TRT’ye başvurmuştur. Program yapımcısı olarak burada görev almaya başlayan şair görevine bu şair geçimini bu şekilde sürdürmeye başladı. Bunun yanında program yazarı olarak da aynı yerde görev almaya başlamıştır ve daha sonra farklı alanlara da yönelmiştir. Çünkü bunun yanında radyo oyunları yazmaya başlamıştır ve kendisini sürekli geliştirmeye devam etmiştir. Bu iletişim araçlarında oyun yazarı olarak bulunmasının yanında uyarlama konusunda da görev alan ünlü şair bu anlamda oldukça işlev sahibi biri haline geldi. Onun bu işi bırakmak zorunda kalması o zamanlar ortaya çıkan ve ülkeyi sarsan darbeyle mümkün olmuştur.

Manajans’a giriş yapan ünlü şair burada çalışmak için başvurdu. Kendisi burada reklamcı olmak için kolları sıvadı ve bu işe başladı. Ajans adayı kurması 4 sene sonra gerçekleşen ünlü kişi bunu yaparken yanında bazı kişileri de bulundurdu. Burayı bazı ortaklarıyla beraber ortaya çıkaran Ersin Salman  ilgi alanı olduğu konularda yüksek lisans dersleri vermeye başladı. Bu anlamda Anadolu üniversitesinde çalışmaya başlayan ünlü kişi Eskişehir’de bulunduğu esnada bu alanla ilgili çalışmalarına devam etti. Reklamcılık ve halkla ilişkiler dersinde öğrencilerine fayda sağlamaya devam eden ünlü kişi bazı reklamcılık alanı hakkında da bilgiler vermekten geri kalmadı. Bu anlamda İstanbul üniversitesi ile Mimar Sinan üniversitesinde de çalışmalar yapmaya devam etti.

Aynı zamanda yalnızca yüksek lisans değil lisans öğrencilerine de eğitim vermeye devam ediyordu. Genel sekreter olarak bazı reklamcı kurumlarda yer almıştır. Bazı kurum ve derneklere üyeliği bulunan sanatçı bu anlamda çok yönlü bir insan olarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Bazı belgesel film yönetmenliği tarzında işlerde de bulunmuş olan bu kişi televizyon sektörüyle olan bağını devam ettirmiştir.  Kendisi hakkında bazı eserler de kaleme alınmıştır ve onun daima anılması sağlanmıştır.

Eserleri

  • Misafir terlkikleri
  • Lefter – biz bu memleketi seninle sevdik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir